fbpx

Jakie Talenty GALLUPa ma Święty Mikołaj?

Written by on 5 grudnia 2022

Co by było, gdyby Święty Mikołaj wykonał badanie CliftonStrengths®? Z pewnością odkryłby co najmniej 5 niezwykłych cech, które na co dzień wspierają go w jego magicznej pracy. W The Shift House wytypowaliśmy, jakie talenty mogłyby znaleźć się w jego Top 5 talentów!

INCLUDER (Integrator)

Na samą myśl, że któreś dziecko mogłoby zostać pozbawione prezentu, Mikołajowi cierpnie skóra i zamarza broda! Bez względu na to, gdzie mieszka, jakiego koloru ma skórę, kim są jego rodzice, czy wierzy w magię świąt czy też nie, czy jest kilkuletnim szkrabem czy bliżej mu do nastolatka, dla Świętego Mikołaja każde dziecko jest równie ważne. Każde dziecięce marzenie ma jednakową wartość i zasługuje na podjęcie próby jego spełnienia. Nawet te dzieci, a może właśnie szczególnie te, które w ciągu roku nie spełniły standardów „grzeczności” postawionych im przez dorosłych, zasługują na bycie dostrzeżonymi, otoczonymi ciepłem i bezwarunkową miłością!

INDIVIDUALIZATION (Indywidualizacja)

Tylko Święty Mikołaj może połączyć te pozornie wykluczające się pary talentów! Z jednej strony uważa, że wszyscy jesteśmy tacy sami i zasługujemy na taką samą ilość dobra, a z drugiej – wie, że każdy z nas jest absolutnie wyjątkowy!
Każde spośród wszystkich dzieci na świecie ma swoje unikatowe marzenie, wyjątkowy potencjał i jedyną w swoim rodzaju historię. Mikołaj gotowy jest przyjąć list od każdego z nich, aby dowiedzieć się i zrozumieć, czego potrzebują, aby poczuć się szczęśliwymi! 

RESPONSIBILITY (Odpowiedzialność)
Ufff…pomyślcie tylko, ile ma na głowie święty Mikołaj! Polegają na nim niemal 2 miliardy dzieci na całym świecie. To dopiero odpowiedzialność! Naturalnie, nasz Święty musi pilnie pracować i zarządzać swoją elfią wioską przez cały rok, ale koniec końców to nie wykonanie tego ogromnego projektu przynosi mu satysfakcję, ale wpływ, jaki jego trud ma na szczęście i zadowolenie dzieciaków. Odpowiedzialność wobec nich motywuje go do tego, aby cały rok planować produkcję prezentów, pilnować tysięcy elfów i czytać napływające we wszystkich językach świata listy!

STRATEGIC (Strateg)

Projekt „Mikołajki” niewątpliwie wymaga doskonałego strategicznego planowania! W końcu to nie lada wyczyn – tylko jedna noc, a do objechania cały świat! Zaplanowanie trasy, pogodzenie ze sobą wielu stref czasowych, optymalizacja wślizgu do komina, a przy tym zachowanie całego procederu w sekrecie! Mikołaj musi mieć plan na każdą ewentualność – wiedzieć, gdzie uzupełniać zasoby reniferów, do jakiego protokołu zastosować się w razie napotkania rozbudzonego dziecka czy znać sztuczki na uciszenie ujadających psów. Skrupulatne zaplanowanie wszelkich ewentualności to fundament jego wielkiej podróży!

WOO (Czar)

Czy możecie wyobrazić sobie kogoś bardziej czarującego od naszego brzuchatego bohatera w czerwonym wdzianku? Święty Mikołaj nie stroni od towarzystwa! Już od pierwszych dni grudnia pojawia się w różnych miejscach na całym świecie, aby rozmawiać z dzieciakami, poznawać ich marzenia i dowiadywać się, jak sprawowały się przez cały rok. Nie peszą go wystąpienia na scenie. Nie wzbrania się przed hucznymi gwiazdkowymi przyjęciami. Jest duszą towarzystwa i z każdym znajdzie wspólny język!

Bez zespołu nie ma lidera! 

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zwrócili uwagę na jeszcze jedną kwestię – Mikołaj, chociaż niewątpliwie gra w świątecznym projekcie pierwsze skrzypce – nie dokonałby niczego bez swoich pomocników. Bez zespołu nie ma lidera!

Potrzebuje całej wioski elfów, które dzielnie zajmują się produkowaniem, pakowaniem i dystrybucją gwiazdkowych prezentów. Potrzebuje wytrwałych reniferów, które udźwigną jego sanie i umożliwią dotarcie do każdego domu na całym świecie. Wreszcie, potrzebuje swojej Mikołajowej, która pomaga mu w kierowaniu całą wioską i daje mu emocjonalne wsparcie, kiedy nasz święty zaczyna przebąkiwać o przejściu na emeryturę… 😉 

Ten mało poważny tekst tak naprawdę ma w sobie przesłanie, które traktujemy niezwykle serio – absolutnie każdy z nas ma w sobie wyjątkowe talenty, których pielęgnowanie i rozwój pozwala aktywować pełnię naszego potencjału i realizować najśmielsze cele. Jednak niezależnie od naszej roli – niczego nie jesteśmy w stanie osiągnąć w pojedynkę. Nasze talenty wchodzą w interakcję z mocnymi stronami innych osób, tworząc unikatową i potężną dynamikę. Dopiero z tego połączenia, z synergii potencjałów, powstają rzeczy naprawdę niezwykłe i wielkie!


Tagged as , , , , , , , ,
Search
Please visit Appearance->Widgets to add your widgets here